• 1 Co nas łaczy
  Wspieranie, upowszechnianie i podnoszenie umiejętności strzeleckich to cel naszej działalności.
 • 2 Dla kogo jest to miejsce?
  W klubie jest miejsce dla dla każdego zarówno stawiających w strzelectwie pierwsze kroki, jaki i dla doświadczonych strzelców, myśliwych, instruktorów i sędziów strzelectwa sportowego.
 • 3 Jeśli chcesz...
  Jeśli chcesz po prostu postrzelać, zobaczyć jak to jest. Zgłoś się do nas.
 • 4 Co dalej?
  Jeśli pierwsza wizyta na strzelnicy spodoba Ci się, kolejnym etapem jest zapisanie się do klubu strzeleckiego, a następnie egzamin na patent strzelecki ...
 • 5 Pytaj nie błądź!
  Jeżeli masz wątpliwości, chcesz zapytać o szczegóły? Skontaktuj się z nami.
baner

Zawody z okazji Święta Wojska Polskiego już za nami.

Jak najlepiej spędzić Święto Wojska Polskiego? Razem z małżonką mieliśmy różne pomysły na odpowiednie uczczenie tego dnia np.: sprzątanie, mycie szafek w kuchni, odkurzanie, sprzątanie samochodu itd. W ostateczności stanęło na tym, że jednak pojedziemy na 10:00 postrzelać na zawodach w Radomsku. Po śniadaniu i porannej toalecie wsadziliśmy swoje szlachetne cztery litery w (brudne) autko i szybko, szybko na strzelnicę, zanim się ludziska zjadą. No i ta… na wjeździe już się okazało, że chyba właściciel strzelnicy powinien zainwestować w parking piętrowy…

Czytaj więcej...

Trzydzieści twarzy, setki miraży...

Nic tak prawdziwego Polaka nie cieszy, jak niepowodzenie u kolegi. Zgodnie z tą maksymą, dziś na strzelnicy było bardzo dużo radości! W zasadzie każdy wstawał z materaca, z przekleństwem na ustach. W uszach snajperów, z wszystkich sześciu klubów (RYKOSZET Radomsko, 10-tka Radomsko, SALWA Szczerców, CSS Częstochowa, KALIBER Zawiercie i TOP GUN Aleksandrów Łódzki) grały nieustannie „Szare miraże” zespołu Maanam. Pogoda była super, więc widok w lunecie na 100 m. był okropny. Ktoś zaliczył najlepszy awans, ktoś był lepszy od swojej siostry i jeszcze inny ktoś musiał za karę obiad ugotować. Ludzkie tragedie w trzydziestu odsłonach… Ale po kolei.

Czytaj więcej...

LUCKY LUKE 2 PIERWSZA KREW

Panowie i Panie! Wjeżdża Lucky Luke 2 na pełnej kurtyzanie! Prezes zapowiedział, że za każdy rym w artykule pociągnie mi z wypłaty więc, teraz na poważnie. Wszystkie misie i inne zwierzątka miały czas się rozbudzić po zimowym śnie, podczas pierwszej edycji Lucky Luke („misie”, „się” i „śnie”, się nie rymuje – bądźmy poważni...). Potem poleżeliśmy sobie trochę, przeciągając się leniwie na Snajperze.22, a teraz to już tylko czysty testosteron, estrogen (była przedstawicielka płci pięknej), krew, pot, i łzy! No dobra, łez nie było, ale była krew i pot i niechciana opalenizna. Bo przecież poważni, twardzi mężczyźni nie będą się smarować jakimiś kremikami! Nawet ja sam, jak na über-koks-alfa-nietoperza przystało zakończyłem dzień prosząc bardzo męskim głosem Panią w aptece, o kilogram Panthenolu forte. No, ale od początku.

Czytaj więcej...

SNAJPER.22 pierwsze starcie

Wczoraj był pierwszy dzień astronomicznego lata, więc oczywiste, że w dniu dzisiejszym (21.06.2020 r.) odbyły się zawody Snajper.22 edycja wiosenna. Tak, dokładnie. Wszyscy wiemy „kto” albo raczej „co” namieszało w harmonogramie startów i teraz trzeba gonić. Ach, Snajper.22 – ukochane zawody miłośników „nicnierobienia”. Ptaszki ćwierkają, słonko leniwie świeci, czasem koło ucha bzyknie sobie mucha, a Ty leżysz i strzelasz… a Pan Bóg kule nosi. No i niektórym nanosił… Z tym słonkiem to trochę na wyrost, bo ranek przywitał nas kiepską pogodą z prognozami na pogorszenie, ale snajperzy nie pękają. Wyobrażacie sobie zresztą Wasilijego Zajcewa który marudzi dowódcy przez radio, że mokro jest, zimno, broń mu rdzewieje i klik z nosa wisi?

Czytaj więcej...

Wystartował LUCKY LUKE

Po długiej przerwie spowodowanej „wiadomo czym” udało się wystartować z pierwszymi zawodami w tym roku. I to z przytupem! Zaliczyliśmy dziś 40 osobo startów, i ugościliśmy kolegów z klubów AMATOR Wrocław, CSS Częstochowa, NADIR Jędrzejów, PSKBPiSS Legionowo i miejscowej 10-tki.

Pierwszy raz w historii klubu dodaliśmy kategorię „Sporter Taktyczna” dla miłośników kolimatorów i innych niekoszernych przyrządów celowniczych, i po poziomie zainteresowania będziemy raczej tę tradycję kontynuować.

Czytaj więcej...

Copyright © 2020. RYKOSZET LOK Rights Reserved.


Facebook