Kościuszki 10
Radomsko 97-500

Strzelectwo

ogół aktywności związanej z użyciem broni palnej lub broni pneumatycznej, zarówno bojowym, jak i sportowym, myśliwskim oraz rekreacyjnym. Czasem termin ten jest używany w odniesieniu do użycia innych typów broni zdolnych do miotania pocisków, zwłaszcza łuku i kuszy

Więcej

O nas

Klub Strzelecki „RYKOSZET” LOK w Radomsku powstał‚ w maju 2015 roku na bazie koła LOK w Radomsku. Klub zrzesza osoby, których pasją jest strzelectwo. Można u nas strzelać rekreacyjnie jak i całkiem na poważnienie, strzelać by wygrywać zawody,

Więcej

Nasza licencja

Klub jest członkiem Łódzkiego Związku Strzelectwa Sportowego (ŁZSS), a także Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego (PZSS), posiada aktualną licencję uprawniającą do udziału we współzawodnictwie w sporcie strzeleckim w dyscyplinach: pistolet, karabin i strzelba gladkolufowa.

Wiecej
Stare_Maxisko

Witajcie Rykoszeci i Rykoszetki!

Wiecie, ile jest w Polsce strzelnic, gdzie można strzelać na odległość 200 metrów? Tylko jedna, w Radomsku na Piaskowej! Ktoś mi coś kiedyś mówił, że są inne, ale nie przedstawił żadnych dowodów, więc wiem tylko o jednej. Jeżeli jestem w błędzie to sumiennie przysięgam, że każdemu kto mnie z tego błędu wyprowadzi, opłacę starty w zawodach, w naszym klubie, do końca roku. Przysyłajcie swoje propozycje do 14 kwietnia 2023 r. tongue-out Póki co wykorzystaliśmy naszą najlepszą i jedyną na świecie ośkę 200m, do organizacji pierwszych zawodów z cyklu snajper 22!

Stare_Maxisko

Witajcie Rykoszeci i Rykoszetki!

Stojąc na naszym nowym stanowisku do strzelania na 200m, zwróciłem się w stronę tłumu, spragnionego mych słów, niczym karp bożonarodzeniowy chleba, w naszej wannie.

- Śpieszę Wam ogłosić co następuje! W tym roku śnieg, już nie spadnie!*

- A czemuż to Maksie? Najprzystojniejszy ze strzelców Rykoszetu, któremu Dominik co najwyżej może łyżkę z zupą podawać podczas jedzenia! – zakrzyknął tłum.

- Bo oficjalnie pożegnaliśmy już Zimę! – odparłem.

- Aaaa… no w sumie… - dało się słyszeć z tłumu.

Stare_Maxisko
Kategoria:

Witajcie Rykoszety i Rykoszetki!

Zadzwonił do mnie pewien prof. okulistyki (nazwisko zachowam dla siebie) i poprosił, żeby ten tekst przerzucić na nowy rok, bo ponoć od zbyt częstego podziwiania mojego kunsztu pisarskiego, niektórzy z Was dostają żylaków na oczach. Dodatkowo groził kwarantanną, więc ten tekst będzie bezczelnie pochlastany i ocenzurowany przez moja kochaną, wspaniałą i mądrą żonę, która ponoć dopisuje pod moja nieobecność sobie jakieś miłe przymiotniki (przedrostki*). Nie zrozumcie mnie źle, ale nie chcę być z nią znowu zamknięty na dwa tygodnie... w ogóle to dzisiejszy tekst jest o naszych najlepszych strzelcach na export, co to zwykli się kulom nie kłaniać (w ogóle podobno mają problemy ze schylaniem) i pojechali w świat rozsławić nasz klub i niczym pierwsza jaskółka znad oceanu, sprawić, że na strzelnicach w Sulmierzycach, Okręglicy i okolicy (no przyznaję, że daleko nie zalecieli) tamtejsi strzelcy już drżą na samą myśl o nas.

Administrator
Kategoria:

 Koleżanki i koledzy!

Jestem zobowiązany do poinformowania Was, żę od dnia 01.01.2023 roku obowiązuje nowy wzór deklaracji członkowskiej LOK i to jest ogólna informacja. Wzór deklaracji został wprowadzony Zarządzeniem nr 14/ 2022 Prezesa Ligi Obrony Kraju z dnia 12 grudnia 2022 roku. Zgodnie z zapisami tego zarządzenia deklarację zobowiązany jest złożyć każdy nowo wstępujący do klubu oraz każdy, kto już jest członkiem naszego Klubu - mamy na to czas do kwietnia 2023 roku! Niezłożenie nowej deklaracji oznaczać będzie rezygnację z członkostwa. Ponieważ na klubie ciąży dostarczenie deklaracji w tym terminie do Zarządu Wojewódzkiego proszę by składanie deklaracji zakończyło się do dnia 31 marca 2023 roku. Przez złożenie deklaracji należy rozumieć dostarczenie jej do Klubu w oryginale.

Nową deklarację znajdziecie w dziele: O nas / dokumenty klubowe

Stare_Maxisko

Prawdziwe dzieła sztuki powstają długo. „Park Jurajski”, „Gra o tron”, „Potop”, „Bitwa pod Grunwaldem”, baba z jenotem albo golonka pieczona w piwie z kapustą zasmażaną i chrzanem. Wszystkie moje teksty też. Dlatego taki monumentalny tytuł i dlatego tyle musieliście czekać! Dodatkowo Ania bezlitośnie cenzuruje moje wypociny i bez skrupułów usuwa co większe głupoty. Tylko pomyślcie, ile debilizmów biedaczka musiała wywalić, że zajęło jej to aż tyle czasu, a dodatkowo... skoro te największe debilizmy zostały usunięte, to czemu ten tekst jest taki jaki jest... ostatecznie zakończyliśmy strzelanie w tym roku!