IV eliminacja Air Benchrest 2015

print

W niedzielny poranek blisko 180km od Radomska – na uroczej strzelnicy Bractwa Strzeleckiego w Głogówku – rozpoczęły się zawody strzeleckie w konkurencjach benchrestowych. Nie wspominalibyśmy o nich gdyby nie fakt, że Jacek Paul – jeden z naszych klubowych kolegów – wziął udział w tych zawodach. Zanim napiszemy o jego wyniku wyjaśnijmy na czym polegały te zawody. Benchrest to strzelanie karabinowe, w którym dąży się do uzyskania jak najlepszego skupienia. BR50W zawodach Air Benchrest wykładnikiem skupienia nie jest kąt mierzony w MOA (minuta kątowa) a ilość uzyskanych punktów – warto dodać, że strzelanie odbywa się do tarcz gdzie „10-ka” ma średnicę 6,35mm! a oceniane są tylko pola z zakresu 10-4pkt.

Wspomniane zawody rozgrywane były w trzech kategoriach: broń pneumatyczna o mocy do 10J, broń pneumatyczna o mocy do 17J oraz kategoria OPEN, gdzie dozwoloną bronią była broń pneumatyczna oraz broń palna bocznego zapłonu o kalibrze do 5,6mm. Zawodnicy w kategorii OPEN strzelali na dystansie 50m i oddawali 50 ocenianych strzałów. W uzupełnieniu tych wiadomość dodajmy, że strzelać można siedząc lub leżąc korzystając z podpórki – statywu lub bipodu.

I tak na zakończenie tego przydługiego wykładu dodajmy jeszcze, że w tych konkretnych zawodach zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymują w nagrodę… swoje własne tarcze (jak zresztą wszyscy inni zawodnicy) – nie ma więc żadnych dyplomów, pucharów czy medali – nagrodą jest samo strzelanie, dobra zabawa i uzyskany wynik!

A teraz informacja o uzyskanym rezultacie Jacka… w kategorii OPEN uzyskał on wynik 433/500pkt – wynikiem tym wywalczył trzecie miejsce.

IV eliminacja Air Benchrest 2015

więcej zdjęć znajdziecie tutaj

Facebook Comments